Kieruje do strony głównej

Dolnośląska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

Przenosi do strony głównej

Dolnośląska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

PODSUMOWANIE DZIALALNOŚCI DRUŻYNY ROWEROWEJ DOIIB W SEZONIE 2023

W sezonie 2023 Drużyna Rowerowa DOIIB kontynuowała rozpoczętą w roku 2017 działalność sportową. W ramach Drużyny składającej się aktualnie z 36 osób (w tym 18 zawodników zwyczajnych – członków Izby [Z] oraz 18 Sympatyków [S] i Rodzinnych [R])- czynnie startowała w pełnym składzie osobowym, rozłożonym, w ramach możliwości zawodników, na wszystkie edycje startowe. Znaczące ożywienie w Drużynie wywołało przystąpienie do niej nowych [Z] zawodniczek (2 Panie ) i zawodników (2 Panów), jak również sympatyków [S], co było zauważalne w każdym obszarze funkcjonowania Drużyny, a zwłaszcza w jej rozpoznawalności w miasteczkach rowerowych przed i po starcie, jak i w peletonie na trasie. Drużyna Rowerowa DOIIB stanowiła jedną z najliczniejszych drużyn startujących w cyklu Bikemaraton 2023 (BM).

 Łączna ilość tzw. osobostartów w ramach BM wszystkich członków naszej Drużyny to  171, w tym:

  • Członkowie DOIIB – Zawodnicy Zwyczajni   91 startów
  • Członkowie Sympatycy i Rodzinni – 80 startów

Z zadowoleniem i sympatią przyjęliśmy pojawienie się wśród naszych zawodników Sympatyków kolegi Mirosława Sokołowskiego – seniora, uczestnika elitarnej najwyższej klasyfikacji wiekowej Masters i jednocześnie członka naszej Izby.   

Główną areną zmagań sportowych były tradycyjnie dolnośląskie  trasy Bikemaratonu  organizowanego przez Grabek Promotion    (GP) – profesjonalnego organizatora zawodów kolarskich MTB . Oprócz startów w BM nasi zawodnicy (Z,R,S) w liczbie 14 (w tym 8 [Z] i 6 [S,R]) zaprezentowali się w barwach drużynowych DOIIB w rozgrywanym co roku, w miesiącach letnich czteroetapowym wyścigu MTB BikeAdventure, organizowanym  również przez GP w okolicach Szklarskiej Poręby. Przedstawiciele naszej Drużyny wystartowali również, reprezentując barwy DOIIB, w zawodach MTB w czeskich Górach Stołowych, rozegranych równolegle z jedną z jesiennych edycji BM.  Drużyna Rowerowa DOIIB wystartowała  we wszystkich z 9-ciu edycjach startowych  BM.

W trakcie 1-szej tegorocznej edycji BM w Miękinii udało się, dzięki przychylności Organizatora i władz DOIIB, zorganizować i skutecznie rozegrać I Mistrzostwa DOIIB w Kolarstwie Górskim , w których wystartowało 41 osób ze środowiska inżynierskiego DOIIB.

Chociaż nasze osiągnięcia z punktu widzenia sportowego nie były może imponujące, to jednak nie zabrakło wyróżnień i miejsc punktowanych. Nasi zawodnicy/zawodniczki kilkukrotnie znaleźli się na podium lub byli obecni na scenie w trakcie wręczania nagród,
 wyróżnień w startach indywidualnych i w klasyfikacji generalnej. W pojedynczych startach nagradzane są miejsca od 1 do 5 natomiast w klasyfikacji generalnej na zakończenie sezonu miejsca do 1 do 10. Ponownie, jak w roku ubiegłym, największe sukcesy w Drużynie i w swoich kategoriach wiekowych święciły nasze Panie Rodzinne i Sympatyczne tj. Hania Radoń (1.miejsce C.K-1) , Marta Winiarska-Pajdak (4. miejsce C.K-3), Dorota Koczela (2.miejsce C.K-55) i Alicja Żak (9.miejsce C.K-4). Zabrakło tylko jednego startu, aby Pani Izabela Żołnieruk  nasza koleżanka [Z], startująca pierwszy sezon w barwach DOIIB uplasowała się w pierwszej trójce kolejnej żeńskiej klasyfikacji.

Konkurencja wśród Panów była ogromna i zacięta, co dało nam  wyniki, na które składają się osiągnięcia Mirosława Sokołowskiego – znakomite (3.miejsce M.M-65), Roberta Radonia (6.miejsce C.M-55), Darka Pajkerta (15. miejsce w M.M-3), Piotra Pajdaka (30. miejsce M.M-3). W najbardziej reprezentatywnej dla Naszej Drużyny klasyfikacji drużynowej Muszkieterów (z literackim motto : „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” ) zajęliśmy 13 miejsce na 36 sklasyfikowanych drużyn. W drużynowej klasyfikacji Sportowej uplasowaliśmy się na miejscu 15 spośród 68 drużyn sklasyfikowanych.

Wyniki sportowe oczywiście mają znaczenie i swoją wartość, ale  najważniejsza  jest aktywność fizyczna  na świeżym powietrzu, oraz  integracja członków Drużyny oraz ich rodzin i sympatyków , którzy powiększają zasięg oddziaływania naszej Drużyny. W trakcie imprez nawiązywane są kontakty towarzyskie owocujące prywatnymi relacjami również poza zawodami. W trakcie naszych sportowych spotkań widzimy jak  kształtują się i utrwalają postawy życzliwości, wzajemnego szacunku, gotowości do poświeceń dla dobra wspólnego i ludzkiej solidarności. Drużyna nasza  jest jedną z najliczniejszych zorganizowanych grup w rowerowym peletonie BM. Jest łatwo rozpoznawalna dzięki oryginalnym i zupełnie niepowtarzalnym  strojom z logo DOIIB.

Nie da się nas nie zauważyć i mam nadzieję, że i nie polubić.   

                                                                                                           Adam Leńczyk,

                                                                                                       p.o.Kapitana Drużyny