Kieruje do strony głównej

Dolnośląska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

Przenosi do strony głównej

Dolnośląska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

II MISTRZOSTWA DOLNOŚLĄSKIEJ OKRĘGOWEJ IZBY INŻYNIERÓW BUDOWNICTWAW KOLARSTWIE GÓRSKIM (MTB) 2024 – RELACJA

II Mistrzostwa DOIIB w kolarstwie MTB w Miękini rozegrane 13.04.2024r. w promieniach wiosennego słońca i podmuchach chłodnego jeszcze wiatru mamy już za sobą. Dopisała pogoda, frekwencja, dobry humor uczestników, chęć sportowej rywalizacji i przede wszystkim wielopokoleniowej, dobrej zabawy.

Zawody, podobnie jak w roku ubiegłym, przeprowadziliśmy w ramach cyklu maratonów rowerowych MTB Bikemaraton 2024, w którym  inauguracja sezonu tradycyjnie ma miejsce w Miękini. Równolegle z klasyfikacją   Bikemaratonu, prowadzona  była klasyfikacja naszych Mistrzostw, na 3 dystansach: FUN – 22,3 km, CLASSIC – 35,3 km i MEGA – 58,1 km w klasyfikacji Kobiet, Mężczyzn i w grupach wiekowych: do lat 16 (bez dystansu MEGA), do lat 26 i  powyżej lat 26. 

W klasyfikacjach naszych II Mistrzostw DOIIB wystartowało 52 zawodniczek i zawodników, członków DOIIB i ich rodzin, czyli o 11 osób więcej niż w roku ubiegłym! Najliczniej obsadzony był  dystans Classic Mężczyzn w kategorii wiekowej powyżej 26, gdzie odnotowano  ukończenie zawodów przez 16 zawodników DOIIB.

Miejsca na podium zajęli:

CLASSIC DOIIB  KOBIETYCLASSIC DOIIB  MĘŻCZYŹNIMEGA DOIIB MĘŻCZYŹNIFAN DOIIB  KOBIETYFAN DOIIB  MĘŻCZYŹNI
I MIEJSCEHanna RadońBorys SzachowiczMarcin SkoczeńMałgorzata SzalRafał Ślęzak
II MIEJSCEMarta Winiarska-PajdakPiotr KrzęćTymoteusz BiełajewMałgorzata ŻukiewiczDawid Acedański
III MIEJSCERemigiusz ŁatkaDariusz PajkiertPola ŻakWojciech Kulis

Ogółem w regulaminowych klasyfikacjach Bikemaratonu na wszystkie trasy wyjechało ok. 1400 zawodników, a sklasyfikowanych punktowo zostało 1292. Stałymi elementami rywalizacji są już klasyfikacje e-bike (rowery elektryczne) na dystansach Classic i Fun oraz klasyfikacje par kolarskich na wszystkich dystansach.

W zawodach wystartowali oczywiście również zawodnicy zrzeszeni w działającej w DOIIB Drużynie Rowerowej, w której zadebiutowało kilkoro  jej nowych członków. Drużyna liczy obecnie 22 Zawodników Zwyczajnych (członków Izby) oraz 15 Sympatyków (liczba ich systematycznie rośnie), co sprawia, że jesteśmy jednym z najliczniejszych zespołów
w peletonach MTB BM. Korzystając z okazji zapraszamy wszystkich niezrzeszonych kolarzy MTB związanych ze środowiskiem DOIIB, zainteresowanych startem w naszym zespole do dołączenia do grona jego członków Sympatyków.    

Nagrodą dla 3 pierwszych zawodników/zawodniczek na każdym dystansie  w  grupach wiekowych Mistrzostw były medale pamiątkowe, dyplomy oraz czapki z logo DOIIB wręczone przez członków Drużyny Rowerowej DOIIB, kolegów  Adama Leńczyka i Borysa Szachowicza.

Po zawodach był czas na rozmowy i wymianę doświadczeń w serdecznej, koleżeńskiej atmosferze i nie tylko w tematach rowerowych. Sezon Bikemaratonu dopiero wystartował, dlatego serdecznie zapraszam Koleżanki i Kolegów  do startów lub innej formy uczestnictwa w kolejnych jego edycjach.

Relację przygotował: Adam Leńczyk – Kapitan Drużyny Rowerowej DOIIB i główny organizator Mistrzostw  DOIIB
w Kolarstwie Górskim 2024 z ramienia DOIIB.