Kieruje do strony głównej

Dolnośląska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

Przenosi do strony głównej

Dolnośląska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

BILETY NA SPEKTAKL „PRAWDA” 11.05.2024 r. SCENA ATM BIELANY WROCŁAWSKIE W PROMOCYJNEJ CENIE

Dolnośląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa nawiązała współpracę z ATM Scena na Bielanach ul. Dwa Światy 1 Bielany Wrocławskie (www.scenaatm.pl), dzięki której członkowie Izby będą mogli zakupić bilety na wybrane spektakle w promocyjnej cenie 99 zł. (cena regularna 130 zł.)

Spektakl PRAWDA ♦ 11 maja 2024 (sobota), godz. 16.00 oraz 19.00

Genialna komedia Floriana Zellera w mistrzowskiej reżyserii Wojciecha Malajkata.

4 aktorów – 4 postaci – 7 scen. A w ich trakcie historia pewnego kłamstwa, a właściwie pewnego rodzaju opowieść tak abstrakcyjna i niewiarygodna, że aż nadto dowcipna i komediowa! Dwa małżeństwa, czwórka przyjaciół – w żadnej scenie nie spotkają się razem na scenie, co z tego wyniknie?

Michel (w ten roli Andrzej Zieliński) – mistrz manipulacji, i choć ciężko jest mu lawirować między swoimi kłamstwami, rewelacyjnie przeradza każdą swoja słabość w komediowe sytuację, które bawią widza do łez.

Mimo że tytuł mówi nam jedno, w spektaklu nie pada ani jedno słowo prawdy, choć jak wiemy, z tą prawdą to różnie bywa, w końcu każdy ma swoją!

W spektaklu Zielińskiemu wtórują: Beata Ścibakówna, Marta Żmuda-Trzebiatowska
i Tomasz Sapryk – a kto, w której roli – koniecznie przyjdzie sprawdzić do teatru!

Fenomenalna komedia trzydziestoletniego Floriana Zellera, który z niezwykłą dojrzałością
i ogromnym poczuciem humoru analizuje zakamarki ludzkiej duszy. To dzieło przewrotne do szpiku kości, począwszy od tytułu (bo nie o prawdę tu idzie, ale o anatomię kłamstwa raczej), na ostatniej scenie kończąc. Do tego znakomita, gwiazdorska obsada. Perełka, która bawi do łez!

Motto sztuki zaczerpnął autor z twórczości samego Voltairea: „Kłamstwo jest cnotą, jeśli pozwala uniknąć cierpienia”. Ta przewrotna „definicja” jest oczywistą prowokacją i może być wyłącznie pretekstem do stworzenia spektaklu pełnego sprzecznych przekazów i sytuacji układających się w ciąg paradoksalnych zdarzeń, w jakich znajdują się i jakie tworzą bohaterowie sztuki.

Bezpłatny transport ATM w dniu spektaklu

  • odjazd z Centrum (Opera/Hotel Monopol) ok. godz. 15.00 i 18.10*
    *Ze względów organizacyjnych autokar może odjechać z opóźnieniem 10-15 min.
    Do przyjazdu autokaru na Scenę na Bielanach spektakl nie rozpocznie się.
  • odjazd z ATM Scena na Bielanach ok. godz. 17:45 i 20:45

Osoby zainteresowane (czynni członkowie DOIIB), zakupem biletów w promocyjnej cenie prosimy o przesłanie zgłoszeń na adres dorota.pioterek@dos.piib.org.pl  podając:

1. numer członkowski,
2.  godzinę  spektaklu 16.00 lub 19.00,
3.  ilość biletów (1 osoba max. 4 bilety) – ZNIŻKA DOTYCZY WSZYSTKICH BILETÓW.

Ostateczny termin zbierania zgłoszeń upływa 29.04.2024 r. o godz. 12.00, chyba że wcześniej zostanie wyczerpana pula biletów ze zniżką, o czym poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Po zamknięciu listy zgłoszeń przekażemy Państwu mailowo hasło, uprawniające do zakupu biletów ze zniżką. Liczba biletów jest ograniczona o przyznanym rabacie zdecyduje kolejność zgłoszeń.